*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم 


مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم شماره خبر: ٣٩٨٦٢٢ ١٩:٢٨ - 1396/12/20   نیم‌نگاهی به اهم فعالیت‌های هفتمین دوره برخی از مجامع استانی نمایندگان طلاب ارسال به دوست نسخه چاپي


نیم‌نگاهی به اهم فعالیت‌های هفتمین دوره برخی از مجامع استانی نمایندگان طلاب

نیم‌نگاهی به اهم فعالیت‌های هفتمین دوره برخی از مجامع استانی نمایندگان طلاب


حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی نژاد: یکی از کارهایی که در مجمع نمایندگان طلاب تأکید داشتم، برگزاری همایش‌های حوزه انقلابی بود که به فضل الهی در اکثر استان‌ها برگزار گردید. در استان بوشهر هم به عنوان یکی از مجامع استانی سال گذشته همایش حوزه انقلابی با حضور اساتید برجسته و فضلا برگزار و ده ها مقاله در موضوع حوزه انقلابی به همایش ارسال گردید...

رئیس مجمع استانی استان بوشهر

 

 

 

حجتالاسلام والمسلمین حسینی نژاد: یکی از کارهایی که در مجمع نمایندگان طلاب تأکید داشتم، برگزاری همایشهای حوزه انقلابی بود که به فضل الهی در اکثر استانها برگزار گردید. در استان بوشهر هم به عنوان یکی از مجامع استانی سال گذشته همایش حوزه انقلابی با حضور اساتید برجسته و فضلا برگزار و ده ها مقاله در موضوع حوزه انقلابی به همایش ارسال گردید.

یکی از کارهایی که همه نمایندگان میبایست اهتمام جدی داشته باشند، برگزاری جلسات مستمر با طلاب شهرستانی و استانی حوزه انتخابیه است که دراین خصوص نیز، جلسات متعددی با طلاب استان بوشهر داشتیم و مهمان های ویژهای جهت آشنایی و بصیرت افزایی طلاب با مواضع سیاسی نظام و رهبری و بزرگان نظام برگزار کردیم، که به اعتراف اکثر دوستان تأثیرات زیادی درارتقای سطح فرهنگی و سیاسی طلاب داشته است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان خراسان جنوبی

 

 حجتالاسلام والمسلمین ابوالحسن بارانی نماینده طلاب و فضلای بیرجند و نهبندان در حوزه علمیه قم با اشاره به اقدمات و فعالیتهای هفتمین دوره مجمع استانی نمایندگان طلاب اظهار داشت: حوزه علمیه خراسان جنوبی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین نظر اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جلساتی را این جلسات در سه محور مسایل سیاسی، اعتقادی و اخلاقی طلاب و فضلای این استان در قم برگزار کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان طلاب خراسان جنوبی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: برگزاری جلسات با محوریت و موضوع اخلاقی و اعتقادی با حضور کارشناسان این حوزه از جمله آیتالله نجمالدین طبسی و همچنین با موضوع مسایل سیاسی با حضور حججاسلام عبادی نماینده ولیفقیه در استان، رئیسی نماینده خبرگان رهبری، دکتر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسئولان استانی و... از جمله جلسات مجمع استان خراسان جنوبی در چند سال گذشته بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان گیلان

 

حجتالاسلام والمسلمین رجبعلی آزاده رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان گیلان با بیان اینکه مجمع نمایندگان طلاب استان گیلان و شهرستانهایی تابعه با حضور مسئولان استانی، اساتید حوزه علمیه همچون: آیات قربانی نماینده ولیفقیه در استان گیلان، محفوظی، حسینی بوشهری عضو شورایعالی حوزه و حجتاسلام والمسلمین حسینی اشکوری نماینده خبرگان رهبری در استان گیلان هر چند ماه یکبار جلساتی را برگزار میکند، افزود: رابطه مجمع نمایندگان استان گیلان با طلاب و روحانیون استان بسیار خوب است و این نمایندگان با تلاش و کوشش به ارائه خدمات و رسیدگی به مشکلات طلاب این استان مشغول به فعالیت هستند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان کرمان

 

حجتالاسلام والمسلمین عباس مسلمیزاده رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان کرمان، رایزنی با مسئولان استان کرمان بهخصوص مسئولان روحانی و ائمه جمعه استان، ارائه مشاوره به امام جمعه و نماینده ولیفقیه استان در موضوعات و عرصهها مختلف، اتخاذ تصمیمات درباره اداره حوزههای علمیه استان، رایزنیهایی جهت ارائه و تخصیص شهریه برای کل طلاب استان توسط امام جمعه استان را از جمله فعالیتها و اقدامات مجمع نمایندگان طلاب استان کرمان برشمرد و ابراز داشت: جلساتی با دادستان دادگاه ویژه روحانیت کرمان داشتیم، برای اینکه ایشان با طلاب کل استان جلساتی بهطور متمرکز داشته باشند و مسایل روحانیت را در همه عرصه آفتشناسی و آسیبشناسی کنند.

وی، ارائه مشاوره به طلاب در زمینههای مختلف و تبیین چالشهای پیشرو نظام و کشور را از دیگر دستاوردهای مفید جلسات مجمع نمایندگان طلاب استان عنوان کرد و گفت: تاکنون جلسات مختلف استانی برگزار کردهایم و برای برخی موارد تصمیمات متعددی در دست اقدام است؛ مثلاً یکی از آن تصمیمات این بود که در حوزه علمیه قم مکانی برای تصمیمگیریها کلان طلاب اعم از نشستها، کلاسهای فوق آموزشی، کلاسهایی بهصورت پودمانی، کلاسهای کارگاهی برای آموزش طلاب در بعضی از عرصهها که نیاز هست تهیه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان

 

حجتالاسلام والمسلمین حمید رضایی: درباره عملکرد این مجمع؛ ما چند جلسه با نمایندگان استان تشکیل دادیم و مصوباتی داشتیم، از جمله این مصوبات، دیدار با مراجع معظم بود. همچنین مصوبهای داشتیم مبنی بر اینکه با حضور مسئولان امنیتی استان، جلسه استانی تشکیل شود. قبلاً هم ما سالی یک جلسه استانی تشکیل میدادیم؛ یعنی هرسال ما جلسات استانی داشتیم که از نماینده ولیفقیه یا میهمانان دیگر از جمله سرداران سپاه دعوت و از بیاناتشان استفاده میکردیم.

بحث شهریه و مسکن طلبهها را ما پیگیر بودیم و در جلسات استانی هم تأکید شده و جلسهای هم با معاونت مسکن مرکز خدمات، و مدیرکل مرکز خدمات استان داشتیم. اینها طرح مسکن و بومیسازی مسکن طلاب در استان کردستان که داشتند، به دلیل عدم اطلاعرسانی و عدم استقبال طلاب در حال شکست بود ولی ما این جلسه را تشکیل دادیم و بحمدالله اطلاعرسانی کردیم توضیح دادیم و طلبهها را با مرکز خدمات استان ارتباط دادیم که اتفاقات مبارکی افتاد و نهتنها طرحشان شکست نخورد، بلکه اضافهتر ثبتنام کردند و اضافهتر متقاضی شدند.

اینها از مصوبات شورای استانی بود که با پیگیری حقیر در این بحث مسکن بهخوبی تمام شد. بهعنوان رئیس مجمع، بحث مسکن را خیلی پیگیر بودم. در رابطه با معیشت و مشکلات مالی طلبهها هم رایزنیهایی را با مسئولان استانی انجام دادیم که وجوهی را در صندوق مرکز خدمات بگذارند تا این طلبهها برای یک یا دو میلیون تومان معطل نشوند.

یک مسئله هم این است که ارتباطی داریم با مسئولانی در استان که به نحوی با روحانیت و طلبهها مرتبط هستند، مثلاً با اوقاف، سازمان تبلیغات، نمایندگی محترم ولیفقیه و ائمهجمعه و از آنها دعوت کردیم و جلساتی تشکیل دادیم. خودمان هم گاهی به کردستان رفتیم و با مدیر و مسئولان حوزههای علمیه استان ارتباطاتی داشتیم.

 در مباحث تبلیغی هم ما پیگیر بودیم تا مشکلات تبلیغی طلبههای استان، بهصورت استانی چه در اوقاف، چه در سازمان تبلیغات و چه در حوزه حل و فصل شود که متأسفانه همچنان مشکلاتمان در این زمینه وجود دارد؛ چون تبلیغ، متولی زیاد دارد و ما در استان کردستان از این جهت مشکلاتمان مضاعف است و موازیکاری وجود دارد. در بحث تبلیغ ما خیلی تلاش کردیم، اما متأسفانه هنوز با مشکل تخصیص بودجههای فرهنگی تبلیغی در استان مواجه هستیم.

اینها از جمله مباحثی بوده که ما بهصورت استانی در مجمع دنبال کردیم. کارهای فرهنگی ورزشی هم در سطح شهرستانی انجام دادیم بهعنوان مثال استخر طلبهها و نیز اردوی خارج از شهر و اردوی مشهد مقدس را داشتیم. اینها اتفاقات فرهنگی بوده که بحمدالله افتاده، ولی ما کافی نمیدانیم و انشاءالله در دورههای بعد بیشتر بشود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان سیستان و بلوچستان

 

حجتالاسلام والمسلمین علی شریفی سیستانی رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان سیستان و بلوچستان به اقدامات و فعالیتهای انجام شده در طول چهار دوره مجمع استان پرداخت و گفت: طی این چند دوره، با برگزاری جلسات مختلف و دعوت از علما و دانشمندان، اقدامات و برنامههایی نسبت به مسایل پژوهشی و تحقیقاتی و همچنین طرحهای جهادی و برنامههای اعزام طلاب به سراسر استان جهت رسیدگی به مشکلات مردم و دعوت به تقریب مذاهب داشتیم. سعی و تلاش ما در این جلسات اقداماتی از قبیل تأسیس مراکز پژوهشی و مراکز تقریب مذاهب میباشد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان هرمزگان

 

حجتالاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی، رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان هرمزگان برگزاری یک جلسه با نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه بندرعباس؛ یک جلسه با مجمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی؛ یک جلسه با استاندار استان هرمزگان و همچنین برگزاری جلسات متعددی در استان با مسئولان فرهنگی از جمله مدیرکل ارشاد اسلامی، مدیرکل تبلیغات اسلامی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه. همچنین برگزاری جلسه با شهردار بندرعباس و میناب با موضوع مسایل فرهنگی و استفاده از طلاب استان در امور فرهنگی؛ برگزاری چند جلسه جداگانه با معاونان ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی قم و مسئولان اعزام مبلغ اداره اوقاف و پیگیری برای تشکیل پرونده تبلیغی برای طلاب؛ برگزاری سه جلسه با نماینده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبری؛ هماهنگی برای اعزام تعداد زیادی از طلاب در ایام نوروز برای تبلیغ؛ اعطای وام از طرف مجمع و همچنین از طریق صندوق متعلق به طلاب؛ تلاش برای جذب برخی از فضلای استان بهعنوان هیئت علمی دانشگاهها؛ برگزاری دورههای مهارتهای تبلیغی مانند مشاوره و... برای مبلغان علاقهمند را از جمله فعالیتها و دستاوردهای هفتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب هرمزگان برشمرد و گفت: برگزاری جلسات متعدد بهصورت ماهیانه و ارائه خدمت به طلاب در عرصههای گوناگون از دیگر برنامهها و فعالیتها بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان قزوین

حجتالاسلام والمسلمین مسلم درگاهی رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان قزوین به تشریح دستاوردها و اقدامات جلسات استانی و منطقهای مجمع نمایندگان طلاب این استان پرداخت و اظهار داشت: در زمان حیات آیتالله باریکبین مقداری شهریه از ایشان میگرفتیم و ماهانه هنگام آمدن طلاب به جلسه به آنها میدادیم. تأسیس بانک منطقهای در بویین زهرا و آوج و بانک استانی با کمک مسئولان استانی و ائمه جمعه جهت کمک به مشکلات اقتصادی و مالی طلاب از برنامهها و طرحهای انجام شده در جلسات مجمع طلاب استان بود. همچنین از نیروهای متخصص کشوری و استانی مثل استاندار، امام جمعه و برخی مسئولان برای تبیین و شفافسازی مسایل در این جلسات استفاده میکردیم.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمانشاه

 

حجتالاسلام والمسلمین مهدی عبدی، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمانشاه با اشاره به برنامهها و فعالیتهای هفتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمانشاه ابراز داشت: برگزاری16جلسه استانی و10جلسه شهرستانی با دعوت از مسئولان مختلف استانی و کشوری در جمع طلاب و فضلای استان و بررسی مشکلات فرهنگی استان؛ تشکیل گروه‏های فرهنگی و جهادی مختلف و اعزام بیشاز2000نفر از طلاب و فضلا در مناسبت‏های مختلف به نقاط مختلف استان؛ همکاری در اعزام بیشاز 2500 نفر از مبلغان ادارهکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه؛ معرفی و اعطای وام 2 میلیون تومانی به 100 نفر از طلاب و فضلای استان؛ تهیه وسایل اولیه زندگی برای 30 نفر از طلاب تازهداماد استان؛ سرکشی به روحانیون معمر؛ تشکیل اتاق فکر فرهنگی؛ مشاوره تحصیلی و پژوهشی به طلاب جوان؛ حضور در مناطق زلزله استان و جمعآوری کمک برای زلزلهزدگان و... از جمله این اقدامات و ارائه خدمات به طلاب استان است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان مرکزی

 

حجتالاسلام والمسلمین نجفعلی غلامی اراکی رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان مرکزی تأسیس ساختمان مستقل جهت فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی مجمع نمایندگان طلاب و مبلغان استان مرکزی در اراک، راهاندازی و تأسیس صندوق قرضالحسنه برای ارائه تسهیلات به طلاب استان و برگزاری همایش خانوادگی طلاب را از جمله فعالیتهای مجمع این استان عنوان کرد و اظهار داشت: برگزاری جلسات موردنیاز حوزه علمیه، مباحثی درباره انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، مباحث روز، مباحث سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با حضور میهمانان از جمله آیتالله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی از دیگر دستاوردهای مجمع نمایندگان طلاب استان مرکزی است.

رئیس مجمع استانی خراسان رضوی

 

حجتالاسلام والمسلمین محمد سعیدی عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان طلاب: استان خراسان رضوی و دوتا استان همجوار یعنی خراسان شمالی و جنوبی مجموعاً یک مجمع بزرگ دارند، البته دوستان استانهای دیگر هم انتخابات را برگزار کردند، ولی مرکزیت با خراسان رضوی است که حدود هجده نماینده هستند.

 زمانی که مجمع را تشکیل دادیم، جلسات متعدد و مختلفی گرفتیم؛ چه جلسات داخلی خود نمایندگان و چه جلساتی که اخیراً سخنران دعوت کردیم. سال 95 ما وزیر کشور را دعوت کردیم و چند تا از نمایندگان خبرگان رهبری در مجلس خبرگان را دعوت کردیم برای تأکید بر آن وظیفه اصلی که بر عهده مجمع بوده است.

 یکی از کارهایی که در این مجامع استانی، مورد توجه بوده، ارتباط نمایندگان استان و شهرستانها با هم بوده است. حل مشکل طلبههای این سه استان توسط همه نمایندگان، از فعالیتهای مجمع است و هرکسی هر کاری که از دستش برمیآمده، را انجام میداده و موفق بوده است.

 یکی از کارهایی که دبیرخانه مجمع بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در 25 اسفند 95 انجام داده، طرح اجرای حوزه انقلابی بوده است که ما بهجد و با تمام توان دنبال این قضیه بودیم تا دغدغههای حضرت آقا را برطرف کنیم.

 خوشبختانه در مجمع، دوستان، جلسات و کارهای اساسی و خوبی را در همه شهرستانها انجام دادند. از شخصیتهای سیاسی و علمی استان که در راستای انقلاب گام برداشتند، دعوت شد و در مجموع میتوان گفت که یکی از استانهای فعال و پرکار حوزههای کشور، مجمع استان خراسان بوده است که الحمدلله و به برکت امام رضا علیه‌السلام و کریمه اهلبیت علیهم‌السلام ما توانستیم آن را عملی کنیم.

رئیس مجمع استانی استان زنجان

 

حجتالاسلام والمسلمین محمدرضا اسکندریفر: در این دوره به اتفاق دیگر نمایندگان استان چندین جلسه برای رفع مشکلات معیشتی طلاب، اعزام مبلغ و مشکلات فرهنگی استان برگزار کردیم که نتایج خوبی به دنبال داشت. همچنین چندین نفر از مسئولین استان مانند امامجمعه، نماینده ولیفقیه، نماینده خبرگان رهبری، استاندار و افراد ذینفوذ جهت بررسی مسائل فرهنگی، سیاسی و امنیتی استان دعوت به عمل آمد.

آنها در این جلسات، مسایل فرهنگی، اجتماعی و حوزوی را مطرح میکردند و ما هم مطرح میکردیم و جواب میگرفتیم. خدا را شکر بین نمایندگان رفاقت هست.

در باره مسایل فرهنگی استان جلساتی برگزار کردیم، مسایل معیشتی، مهارتهای تبلیغ و اعزام مبلغ برنامه ریزی و اقدامات قابل توجه ای صورت گرفته است .

رئیس مجمع استان آذر بایجان شرقی

 

 

حجتالاسلام والمسلمین أبوالقاسم محسنزاده عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان: اولین ایده و فکر ما این بود که نمایندگان سه استان را دور هم جمع کنیم و یک مجمع فراگیر بین استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل را تشکیل بدهیم.

 نمایندگان سه استان را دعوت کردیم و در اولین جلسهای که تشکیل دادیم، انتخابات صورت گرفت در آن انتخابات دو نفر هم کاندیدا شده بودند، که یک نفر از استان آذربایجان شرقی بهعنوان مسئول مجمع استان انتخاب شد.

بعد از انتخابات اساسنامه و آییننامه مجمع استانی را تدوین کردیم؛ یعنی میتوان گفت که ما دو دوره قبل از مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه، مجمع استانی خودمان را تأسیس کرده بودیم که هم اساسنامه داشت و هم آییننامه.

 بر اساس آییننامه مجمع استانی هم، ما هر سال حداقل دو جلسه طبق آییننامه باید برگزار کنیم، حالا چقدر توفیق داشتیم در برگزاری یا نه، این یک بحث دیگری است. اما بر اساس آییننامه ما هر سال باید دو جلسه عمومی برای طلاب و فضلای استان برگزار کنیم این مبنای کار ما بود.

 بعداز این مرحله، در دوره پنجم ما جلسه بسیار باشکوه و با عظمتی را با حضور نماینده محترم ولیفقیه و امامجمعه محترم وقت تبریز آیتالله شبستری در قم برگزار کردیم و این اولین جلسهای بود که نماینده محترم ولیفقیه و امامجمعه وقت، با طلاب و فضلای آذری مقیم قم و نمایندگان آنها داشتهاند.

در این جلسه تصمیمات بسیار خوبی گرفته شد که این موارد قابل بیان است: اولاً درخواست ما از آیتالله شبستری این بود که یک ساختمانی برای نمایندگان طلاب و فضلای استان آذربایجان شرقی در قم خریداری شود تا جلسات شهرهای استان و برنامههای فرهنگی، سیاسی اجتماعی را در آن ساختمان ما برگزار کنیم و نظر حاج آقای شبستری هم مساعد بود.

درخواست دیگری هم که داشتیم، راهاندازی قطار بین قم و تبریز بود، این درخواست را هم از نماینده محترم ولیفقیه در استان داشتیم و هم از استاندار وقت آذربایجان که در دوره پنجم، با عنایت و پیگیری شخص آیتالله شبستری، راه‌‌اندازی قطار قم و تبریز عملی شد.

 دوره پنجم که تمام شد بار دیگر بنده بهعنوان نماینده طلاب و فضلای محترم شهرستان سراب در مجمع انتخاب شدم و لذا این پیگیریها را رها نکردم، تا اینکه توفیقاتی حاصل شد و یک ساختمانی در حدود 300 متر زمین و 420 متر زیربنا و حدوداً به مبلغ 270 میلیون تومان که با عنایت آیتالله شبستری و همکاری استاندار وقت تبریز جناب آقای دکتر بیگی خریداری شد و سال 1390 رسماً ساختمان مجمع افتتاح شد.

 الان تمام فعالیتهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان در آن ساختمان برنامهریزی میشود، جلساتی که نمایندگان استان و شهرستان دارند، همه در همان ساختمان برگزار میشود.

 ما تا به حال چندین جلسه با آیتالله شبستری در قم داشتیم؛ یک جلسه با حضور ایشان در دوره پنچم مجمع بود، یک جلسه هم در دوره ششم. آخرین جلسه هم که با ایشان داشتیم بعد از دیدار طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با رهبر معظم انقلاب بود.

ما یک همایش حوزه انقلابی در مدرسه عالی دارالشفا و با حضور آیتالله مجتهد شبستری برگزار نمودیم که این هم آخرین جلسه طلاب و فضلای استان با ایشان بود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان ایلام

 

حجتالاسلام والمسلمین رحیم محمدی ایلامی: جلساتی را که ما در این مدت چهار سال داشتیم، با ائمه محترم جمعه استان، استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اوقاف استان ایلام، قم و جاهای دیگر و نیز بعضی دیگر از مسئولان استان بوده است. محور مباحث هم معمولاً حول مسایل انقلاب و طلبه انقلابی، مشکلات طلاب ایلامی مقیم قم و راه حلهایش و مسایل سیاسی و جاری کشور مطرح بوده و راهحلهایی نیز در این رابطه از طرف طلاب محترم و مسئولان مطرح شده و به سمع مسئولان رسیده است.

در این دوره علاوه بر جلساتی که جهت رفع مشکلات معیشتی طلاب داشتیم پیگیر مشکلات تحصیلی و آموزشی طلاب نیز بودیم.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان کهگیلویه و بویر احمد

 

حجتالاسلام والمسلمین معینالدین دهقان رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان کهگیلویه و بویر احمد نیز ایجاد و راهاندازی صندوق مالی و ارائه وام قرضالحسنه به طلاب استان؛ دعوت از نماینده ولیفقیه در استان، ائمه جمعه استان، نمایندگان مجلس گرایش انقلابی جهت برگزاری جلسات با موضوع حوزه انقلابی و حمایت و مدیریت برنامههای تبلیغی و ا عزام مبلغ به شهرستانها را از جمله دستاوردها و اقدامات مفید هفتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب استان بیان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان

 

 

یکی از کارهایی که انجام شده این بود که طلبههایی که مستعد بودند و آمادگی هجرت از قم داشتند را به مراکز استانها و شهرستانها معرفی میکردیم و همینطور کسانی که آمادگی تدریس داشتند، خودمان با آنها ارتباط برقرار میکردیم و شرایط را برای تدریس آنها مهیا مینمودیم.

 در این قضیه اولویت با مناطق محروم و اساتیدی که آمادگی داشتند به آنجاها بروند، بود. یکی دیگر از برنامههایی که در مجمع استانی استان اصفهان انجام شده، این بود که ما جلسات مرتبی با دوستان داشتیم تا در بخشهای معیشت، وام و در بخش مشورت در بحث ازدواج، گزارشگیری شد و لذا بخشی از کار دوستان خدماترسانی بود.

 حضرت آقا در جمع حوزویان تهران بر روی سه موضوع تأکید داشتند که روحانیت و حوزهها باید این کار را بکنند. بحث هدایت دینی، هدایت سیاسی و خدمات اجتماعی است. سعی ما بر این بود که در جمع دوستان مشاورههایی که داده میشد و خدماتی که خودمان انجام میدادیم، این سه محور مورد لحاظ قرار بگیرد؛ مخصوصاً هدایت سیاسی. به دوستان هم در شهرستانها توصیه میشد تا در مراکزی که میروند، کارگروهها و جمعیتهای ویژهای در بحث هیئتهای مذهبی، چه مسایل هنری، مستند و فیلمهای کوتاه، گروههای تبلیغی شکل بگیرد که اینها موجود هستند و انشاءالله خداوند کمکشان کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی

 

 

حجتالاسلام والمسلمین غلامعلی مردی: اهم فعالیتهای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی بهصورت تیتروار عبارتاند از:

 1. دوجلسه استانی و عمومی با حضور نماینده ولیفقیه در استان،

2. یک جلسه عمومی با مسئولان دادسرای ویژه روحانیت و مسئولان امنیتی استان،

3. چهار جلسه خصوصی با نماینده ولیفقیه در استان در طول سالهای گذشته،

4. سه جلسه خصوصی با مدیر حوزههای علمیه استان،

5. یک جلسه مشترک با مدیران حوزههای علمیه استان و شهرستانها و با حضور بعضی از مسئولان شورایعالی در تبریز،

6. نشست مشترک با مسئولان پژوهشگاه مرکز تقریب مذاهب اسلامی،

7. نشست مشترک با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی،

8. چندین نشست با مجامع استانی آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در مورد نشست علمای بلاد با جامعه محترم مدرسین در تبریز،

9. جلسهای با حضرت آیتالله حسینی بوشهری درباره نشست علمای بلاد در تبریز،

10. پیشنویس طرح نخبگان استانی که در جلسات متعدد نمایندگان استان به تصویب رسید و به دفتر نماینده ولیفقیه در استان ارسال شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز

 

حجتالاسلام والمسلمین سیداحمد حسینی متولی: رئیس مجمع استانی نمایندگان طلاب استان البرز، اولاً چندین جلسه عمومی برای طلاب استان مقیم قم برگزار کردیم که این جلسات هم با حضور نماینده ولیفقیه در استان و امامجمعه محترم کرج، حجتالاسلام والمسلمین حسینی همدانی انجام شد. همچنین بهمناسبت فرمایش رهبری معظم در مورد حوزه انقلابی، کارگاه آموزشی را در موضوع حوزه انقلابی و با همراهی نخبگان استان، مجمع و مرکز علمی علوم سیاسی حوزه برگزار کردیم که در چند کارگاه در مکان مجمع انجام شد.

در همان سال مسابقه کتابخوانی در سطح طلاب استان با کتاب «انسان 250 ساله» رهبر معظم انقلاب، برگزار کردیم، البته ما یک شورای مشورتی و اندیشهورز داریم که پیگیر مطالبات طلاب هستند. طی این چند سال هم، حداقل سالی یک بار با جمعی از دوستان سفر به استان داشتیم و با مسئولان استان مانند امامجمعه، نماینده محترم ولیفقیه و با مسئولان دیگر استان، جلسه برگزار میکنیم.

 در قم هم جلساتی را با مدیران فرهنگی دفتر تبلیغات برگزار کردیم تا بتوانیم تسهیلی برای روند تبلیغات طلاب محترم انجام گیرد. در این رابطه هماهنگیهایی را هم با سازمان تبلیغات کرج و دیگر مراکز تأثیرگذار کرج داشتیم و ما سعی کردیم تا در مجمع استانی، اتحاد و همگرایی طلبهها حفظ شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل

 

حجتالاسلام والمسلمین محمد بیدار استان ما سه نماینده در این دوره داشت، در مدت دوره هفتم، ما هفت جلسه استانی داشتیم که این جلسات یکی با حضور آیتاللهالعظمی نوری همدانی بود و یک جلسه در زمان حیات مرحوم آیتاللهالعظمی موسوی اردبیلی؟ره؟ با ایشان برگزار کردیم. در سه تا از جلسماتمان، امامجمعه محترم اردبیل و نماینده محترم ولیفقیه در استان تشریف داشتهاند.

 در دو جلسه دیگر مهمان ما استاندار اردبیل بود و همینطور مدعوین و میهمانانی از سازمان تبلیغات استان، حوزه علمیه استان و اداره اوقاف استان بودند و عمدتاً این برنامهها قبل از ماه مبارک رمضان یا ایام تبلیغیماه محرم صورت گرفته است. همینطور یک اجلاسیهای داشتیم که اجلاسیه علمای بلاد در تبریز بود، آنجا هماهنگیهایی جهت حضور در کمیسیونها و خود اجلاسیه با علمای اردبیل مقیم قم و همینطور با شهرستان صورت گرفت.

از خدمات دیگر، رسیدگی به مراجعات روزمره طلاب محترم، در ارتباط با مباحث قرضالحسنه و معرفی به نهادهای دیگر بود.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان

 

حجتالاسلام والمسلمین جعفر بچاری:در این دوره ما دو جلسه استانی داشتیم. برگزاری مجالس ترحیم برای بعضی از علمای استان، تشکیل جلسات نمایندگان استان، تشکیل جلسات مجمع نمایندگان استان، تشکیل جلسات با بعضی از مسئولان حوزوی و استانی جهت پیگیری امور مربوطه، برخی از فعالیتهای مجمع نمایندگان آبادان بود. معرفی تعدادی از طلاب برای صندوقهای قرضالحسنه برای اخذ وام، برگزاری برخی دورههای آموزشی مانند بصیرتافزایی، امامشناسی، رجال، پاسخ به شبهات اعتقادی، مشاورههای مختلف به طلاب استان، معرفی تعدادی از طلاب جهت امامت جمعه، تبلیغ در داخل و خارج کشور، تدریس در حوزه و دانشگاه و برگزاری اردوی خانوادگی از جمله فعالیتهای دوره هفتم مجمع نمایندگان طلاب استان خوزستان بود.


خروج
چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام