*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٠٣٤٠ ١٢:٤٧ - 1398/09/09    رسالت ائمه جمعه، شناسایی فتنه‌های دینی و اجتماعی استآیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی ارسال به دوست نسخه چاپي


 رسالت ائمه جمعه، شناسایی فتنه‌های دینی و اجتماعی استآیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی

رسالت ائمه جمعه، شناسایی فتنه‌های دینی و اجتماعی است


حضرت آیت‌الله جوادی آملی گفتند: خاصیت امام این است که جلوتر از قوم حرکت کند و خطرات و فتنه‌های دینی و اجتماعی را بشناسد و معرفی کند. به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی، ۲۹آبان در دیدار با آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قم و جمعی از ائمه جمعه شهرهای مختلف استان، با بیان این‌که دشمن همواره به دنبال ضربه‌زدن به دین اسلام است و در این مسیر بت‌های بسیاری را به وجود آورده و مکان‌های مقدس به‌ویژه خانه‌های خدا را هدف قرار می‌دهد، ادامه دادند: دشمن ضربه به مراکز حساس را در برنامه خود دارد و ما باید اتاق فکر دشمنان را شناسایی کرده و توطئه‌های آن‌ها را خنثی کنیم...


ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم ائمه جمعه اشاره کردند و گفتند: ائمه جمعه باید واقعاً امام باشند؛ خاصیت امام این است که جلوتر از قوم خود حرکت کند و خطرات و فتنههای دینی و اجتماعی را بشناسند، مسائل و مشکلات جامعه را قبلاز مردم بدانند و مردم را نسبت به آن آگاه کرده و بهصورت صحیح هدایت کنند.

معظمله با تأکید بر اینکه امام نباید به سمت دنیا حرکت کند که این آبروبر است، اظهار داشتند: حرکت امام باید به سمت تقوا باشد تا خوبان دنیا به او اقتدا کنند و هر چه به سمت تقوا حرکت صورت بگیرد، حسنه و خیر دنیا و آخرت نصیب انسان میشود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امام باید دین و دنیای مردم را مراقب بوده و نسبت به آن هشدارهای لازم را بدهد، افزودند: امام باید با حشر و نشر عالمانه با اطرافیان خود، آگاهانه حرکت کند.

حضرت آیتالله جوادیآملی جایگاه نمازجمعه را عبادی سیاسی و بسیار حساس دانستند و گفتند: حفظ این جایگاه نیاز به اهتمام ویژه دارد و امام جمعه باید در حفظ این جایگاه کوشا باشد.

 رهنمودهای مراجع تقلید نقشه راهی برای تحقق اهداف قرارگاه ۱۹ دی

براساس این گزارش، آیتالله سعیدی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه حفظ ظاهر قم با توجه به وجود حرم مطهر، حوزههای علمیه و خاستگاه انقلاب بودن این شهر، مورد توجه و دغدغه همه اقشار بهویژه رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و بزرگان دینی است، اظهار کرد: در همین راستا قرارگاهی با عنوان ۱۹ دی در استان تشکیل شده است تا رسیدگی ویژهای به موضوع عفاف و حجاب صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در این قرارگاه از مسئولان و مدیران تأثیرگذار استانی و شهری نیز دعوت شده تا با حضور خود راهکارهای مورد نیاز برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در استان بهویژه در حوزه عفاف و حجاب و حفظ چهره انقلابی قم را مطرح و اجرایی کنند.

آیتالله سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: رهنمودهای مراجع بزرگوار در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بهویژه در حوزه عفاف و حجاب میتواند نقشه راه ما برای رسیدن به اهداف و دستیابی به موفقیتهای بیشتر باشد.


خروج