*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٠٥٤٧ ١٩:٠١ - 1398/09/19     وجود ۲هزار و ۷۳۰ مدرسه امین در کشور تا فعالیت تبلیغی 3هزار و 300 مبلغ در نقاط محروم معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور خبر داد ارسال به دوست نسخه چاپي


  وجود ۲هزار و ۷۳۰ مدرسه امین در کشور تا فعالیت تبلیغی 3هزار و 300 مبلغ در نقاط محروم معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور خبر داد

وجود ۲هزار و ۷۳۰ مدرسه امین در کشور تا فعالیت تبلیغی 3هزار و 300 مبلغ در نقاط محروم


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی، ۱۳آذر در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، با اشاره به بازدید از مدارس علمیه امین و سفیران هدایت، این مدارس را از بزرگ‌ترین حرکت فرهنگی دانست که پس‌از انقلاب رخ داده است، از وجود ۲هزارو۷۳۰ مدرسه امین در کشور خبر داد...

 وی با بیان این که تعداد مدارس امین در فارس مطلوب نیست، اظهار داشت: فارس ظرفیت نیروی انسانی و طلابی خوبی دارد و همچنین سبقه مذهبی در فارس مناسب است، اما نیروی انسانی از همه این نکات مهمتر است. انتظار بنده گسترش مدارس امین در استان فارس است، کلکسیون تنوع ادیان در این استان نسبت به سایر استانها بیشتر است.

خاطرنشان میشود حجتالاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی، همچنین ۱۶ آذر در جمع خبرنگاران شهرستان سمنان، با بیان اینکه 3هزارو300 مبلغ به همراه خانواده در نقاط محروم مستقر و مشغول فعالیت تبلیغی هستند، اظهار داشت: ۲ هزار و ۷۳۹ طلبه نیز با آموزش و پرورش همکاری دارند و در امر کارهای فرهنگی و تبلیغی در مدرسهها فعالیت دارند.

معاون تبلیغ حوزههای علمیه کشور تصریح کرد: یک هزار و ۷۰۰ طلبه در قالب طرح بینات در کشور مشغول به تبلیغ درست و ارزشی بر اساس آموزههای دینی هستند.

حجتالاسلام والمسلمین نبوی خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی بهگونهای است که حوزه علمیه در تأمین مالی حداقلها دچار مشکل است و نمیتواند حمایت ویژه کند، اما فرصتها و ظرفیتهای استانی برای تقویت کارآفرینی فراهم میشود.

سرمایهگذاری برای فضای مجازی، از هزینههای خسارت آن کم میکند

حجتالاسلام والمسلمین نبوی همچنین در نشست با اعضای قرارگاه سایبری حوزه علمیه استان سمنان، به میزبانی دفتر خبرگزاری حوزه در این استان، با اشاره به اهمیت فضای مجازی و فعالیت درست در این عرصه، اظهار داشت: یکی از خسارتهای فضای مجازی جنگ و آشوبهای در جامعه است و هرچه برای فضای مجازی سرمایهگذاری کنیم از هزینههای دیگر کم میشود. وی با تاکید بر شناسایی نیروهای با استعداد و آموزش دیده برای فعالیت در عرصه فضای مجازی، افزود: هرچه برای آموزش سرمایهگذاری کنیم، سود کردهایم و تا میتوانید از نیروهای خوش فکر، با استعداد و آموزش داده در این فضا استفاده کنید.

حجتالاسلام والمسلمین نبوی با اشاره به لزوم شبکهسازی شدن خاطرنشان کرد: باید در عرصه فضای مجازی بهصورت شبکهای و متصل به یکدیگر گام برداشت و با وحدت و همگرایی و همراهی با یکدیگر بهتر میتوان یک پیام را منتقل کرد.


خروج