*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٢٠١٨ ١٣:٥٧ - 1398/12/11    ارسال به دوست نسخه چاپي


راه‌اندازی مرکز مطالعه حلال در نهضت‌العلمای اندونزی


دانشگاه نهضت‌العلمای اندونزی در جاکارتا یک مرکز مطالعه حلال را رسماً افتتاح کرد که در آن دانش حلال را در کنار علوم دیگر به دانشجویان آموزش می‌دهد...


به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از نو آنلاین، این واحد اسلامی بهعنوان مکانی برای آموزش، تحقیقات، آنالیز و ارائه خدمات در زمینه حلال برای جامعه و فراهمسازی دستورالعمل در سیاستهای دولتی و مؤسسات مرتبط پیرامون محصولات، قوانین و آییننامههای حلال فعالیت خواهد کرد.

الخیرالانام سرپرست مرکز مطالعه حلال نهضتالعلما در این باره، گفت: عملکرد این واحد نهتنها در رابطه با قوانین اسلامی و حلال و حرام میباشد؛ بلکه مرتبط با مباحث تجاری و علوم هم خواهد بود. بهگفته انام، دانش حلال یک ضرورت برای دانشجویان در دانشگاههای اسلامی بهویژه دانشگاه نهضتالعلما میباشد، پیشاز آنکه آنان دنیای علوم مختلف را تجربه کنند.

وی ادامه داد: تاکنون مارکگذاری حلال تنها توسط شرکتهای بزرگ قابل دسترسی بوده است و مصرفکنندگان نیز موقع استفاده از محصولات به مارک حلال اهمیت زیادی میدهند. بهگفته این مقام دانشگاهی اندونزی، افزایش تقاضا در بازار حلال، اهمیت وجود چنین مراکزی را ثابت میکند.


خروج