*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٢٠٣٩ ١٥:١٥ - 1398/12/11    آمریکا در حال فروپاشی از درون است و شکوه ظاهری آن مانع از غرق شدنش نخواهد شدامام خامنه‌ای در سال‌روز قیام ۲۹بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز ارسال به دوست نسخه چاپي


 آمریکا در حال فروپاشی از درون است و شکوه ظاهری آن مانع از غرق شدنش نخواهد شدامام خامنه‌ای در سال‌روز قیام ۲۹بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز

آمریکا در حال فروپاشی از درون است و شکوه ظاهری آن مانع از غرق شدنش نخواهد شد


رهبر معظم انقلاب اسلامی، ۲۹بهمن در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات عمیق و گسترده اجتماعی و اقتصادی جامعه آمریکا برخلاف ظاهر بزک کرده آن، افزودند: آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و شکوه و جلال ظاهری آن مانع از غرق شدنش نخواهد شد...به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیتالله خامنهای در این دیدار که به مناسبت چهلودومین سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، در بخشی از سخنانشان درباره یاوهگوییهای اخیر مقامهای آمریکایی درباره ایران و انتخابات، گفتند: بخشی از اظهارات این احمقهای درجه یک برای تأثیرگذاری در انتخابات و با هدف مأیوس کردن مردم از صندوق رأی است؛ اما بخش دیگری از آن، ناشی از انفعال است.

رهبر انقلاب اسلامی انفعال آمریکاییها را نتیجه اثرات معکوس ترور سردار سلیمانی دانستند و خاطرنشان کردند: در این قضیه رئیسجمهور آمریکا و اطرافیان او منفعل و متوجه شدند، کارشان حساب نشده بود چراکه هم در داخل آمریکا و هم در دنیا به شدت به آنها حمله شد. ایشان افزودند: آمریکا میخواست با ترور سردار عزیز ما که تأثیرات عمیقی در منطقه داشت، بر منطقه مسلط شود؛ اما ماجرا بر عکس شد و راهپیمایی بزرگ ضدآمریکایی در بغداد، مسائل سوریه، حلب و قضایای دیگر منطقه، درست نقطه مقابل خواست آنها را رقم زد، بنابراین یک هدف از یاوهگوییهای اخیر آنها، جبران این انفعال است.

حضرت آیتالله خامنهای شهادت سردار سلیمانی را یک فقدان تلخ خواندند و گفتند: شهید سلیمانی حقیقتاً بسیار خوب، مفید و تحسینبرانگیز بود اما در این حادثه غلبه با لطف الهی بود زیرا آن بزرگوار به هر دو حُسن «پیروزی» و «شهادت» دست یافت، چراکه در این سالها در منطقه، پیروز میدان سلیمانی بود و مغلوب میدان، آمریکا و عوامل آن، و در نهایت به فوز شهادت هم رسید.

رهبر انقلاب اسلامی، اجتماعات بینظیر و دهها میلیونی مردم در تشییع شهید سلیمانی را از برکات الهی و نشاندهنده عظمت، اتحاد، حضور، قدرشناسی و بصیرت ملت ایران دانستند و با اشاره به همدردی بسیاری از ملتها با مردم ایران در این قضیه افزودند: در یکی از کشورها هزار مجلس به یاد شهید سلیمانی برگزار شد که این واقعیتهای شوقانگیز نشانه عمق راهبردی نظام اسلامی است. بنابراین باطن این قضیه برخلاف ظاهر بسیار تلخ آن، برای جبهه حق سراسر پیروزی است.

ایشان با یادآوری تعبیر امام قدس سره از درگذشت فرزند فاضل و برجسته خود مرحوم حاجآقا مصطفی به «الطاف خفیه الهی» خاطرنشان کردند: آنزمان کسی متوجه مفهوم تعبیر امام قدس سره؟ نشد؛ اما پس از حرکت مردم ایران و عکسالعمل دربار و حوادث قم، تبریز و آغاز حرکت عمومی ملت که به سقوط حکومت طاغوت منجر شد، مفهوم آن مشخص شد، همچنانکه در حادثه تلخ شهادت سردار سلیمانی نیز دشمن تصور کرد ضربهای زده است؛ اما باطن قضیه، پیروزی و شکست دشمن خبیث است.

حضرت آیتالله خامنهای با تأکید بر اینکه دشمن نه فقط در این ماجرا بلکه در یک نبرد ۴۰ساله دائماً از ملت ایران ضربه و شکست خورده است، افزودند: آمریکاییها در این ۴۰ سال همه سلاحهای سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، رسانهای و هر اقدام ممکن را برای ساقط کردن نظام اسلامی بهکار گرفتند؛ اما نظام اسلامی نهتنها ساقط نشد بلکه هزار برابر قویتر و در مقابل، آمریکا ضعیفتر از قبل شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین ضعف روزافزون آمریکا، ظاهر فعلی آن را بزک کرده خواندند و افزودند: امروز آمریکا با ۲۲هزار میلیارد دلار بدهی، مقروضترین دولتهای دنیاست و اختلاف طبقاتی در این کشور، وحشتناک و از همیشه بیشتر است.

ایشان با اشاره به نمونههایی از مشکلات عمیق آمریکا از زبان یکی از سناتورهای برجسته این کشور گفتند: این سیاستمدار آمریکایی میگوید: در دولت ترامپ به ثروت پنج تن از ثروتمندترینهای آمریکا بیشاز صد میلیارد دلار اضافه شده و ثروت سه نفر از آنها به اندازه نیمی از جمعیت آمریکاست. ۸۰درصد کارگران فقیرند و حقوقشان کفاف زندگی آنها را نمیدهد. از هر پنج آمریکایی تنها یک نفر توان خرید داروهای تجویز شدهاش را دارد و فاصله ثروت سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکایی در ۵۰ سال گذشته سه برابر شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه نقل قول از این مقام آمریکایی افزودند: رئیسجمهور آمریکا میگوید: اوضاع در دوران وی بهتر شده، بله، اما نه برای مردم بلکه برای میلیاردرها و به قول یکی از رؤسایجمهور سابق آمریکا، «آمریکا حکومت یک طبقه خاص بدون دخالت مردم و با رشوهخواری سیاسی نامحدود» است.

حضرت آیتالله خامنهای با اشاره به آمارها و واقعیتهای تکاندهنده از تبعیض، فاصله طبقاتی فقر و جنایت در آمریکا که مانند خوره به جان این کشور افتاده است، تأکید کردند: همچنانکه شکوه و جلال کشتی معروف تایتانیک مانع از غرق شدن آن نشد، تلاش برای آرایش ظاهر آمریکا و شکوه و جلال آن نیز مانع از غرق شدنش نیست و آمریکا غرق خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی با هیچ ملت و نژادی مخالف نیست بلکه با استکبار، ظلم و طغیان علیه ارزشهای انسانی مخالف است، گفتند: امروز قله طغیان و استکبار، آمریکایی است که در دست ثروتمندان و کمپانی‌‌دارهای صهیونیست میچرخد و در دنیا نیز منفور است. ایشان افزودند: آمریکا در کشورهای اطراف ما، دهها پایگاه نظامی دارد؛ اما اگر روزی مسئلهای پیش بیاید، این پایگاهها نه به درد آمریکا خواهد خورد و نه به درد آنها که پولشان را به آمریکا میدهند و چشم امید به آن دارند، چراکه استکبار آمریکایی در حال فرو ریختن است.

حضرت آیتالله خامنهای با تأکید بر لزوم حفظ حرکت پر شتاب نظام اسلامی به سمت اهداف والا، وجود جوانان را برای ادامه این حرکت امیدبخش خواندند و خطاب به آنان گفتند: جوانان عزیز خود را از لحاظ علمی، عملی، تجربی و ایمانی آماده کنید، چراکه فردای این کشور در دستان شماست و باید بتوانید این مملکت را به اوج برسانید که انشاءالله اینکار را خواهید کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به نقش تأثیرگذار مردم آذربایجان و تبریز در حوادث تاریخی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفتند: مردم آذربایجان همواره در مقاطع و حوادث مختلف جلودار بودهاند که نمونههای آن را میتوان حرکت ۲۹بهمن سال ۵۶، دوران دفاع مقدس، فتنه سال ۸۸، اجتماع عظیم در تجلیل از سردار سلیمانی و در راهپیمایی امسال ۲۲بهمن دید که با وجود بارش شدید برف، مردم حضور پرشوری داشتند.

پیشاز سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجتالاسلام والمسلمین آلهاشم نماینده ولیفقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، لحظهشناسی و اقدام بههنگام در میادین دفاع از انقلاب را از خصوصیات برجسته مردم تبریز خواند و با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه استفاده از ظرفیتهای جوانان در گام دوم انقلاب، گفت: در مقابل جنگ شناختی دشمن که امید و باورهای جوانان را هدف گرفته است، معتقدیم مساجد بهعنوان خاستگاه اصلی نیروهای انقلاب باید مرکز طراحی، اندیشهورزی و فعالیت باشند.


خروج